Люстри і світильники в кухню-вітальню

Люстри і світильники в кухню-вітальню

 
Люстри і світильники в кухню-вітальню обіцяють стати однією з найчастіше обговорюваних тем в найближчі роки, так як об'єднані кухні-вітальні стають все популярнішими на російському ринку.
Відповідно, виникає безліч питань щодо їх дизайну, так як ця форма кухні і вітальні для нас ще досить нова, колективний досвід її облаштування поки ще не накопичено, тому, коли справа доходить до оформлення такого об'єднаного простору, люди зазвичай губляться.
Оскільки світло – це один з ключових етапів ремонту, остільки почну серію статей про кухнях-віталень саме з нього. Як розподілити висновки під світло в кухні-вітальні і – животрепетне питання – як підібрати люстри і світильники.
Спочатку – нудний, але архіважливе питання – висновки електропроводки під стельове світло. Освітлення повинно відповідати функціональним зонам кухні-вітальні, тобто до початку ремонту вам треба визначитися, де буде кухонний гарнітур, диван, обідній стіл і (якщо буде) барна стійка. Це потрібно, щоб над кожною функціональною зоною зробити свій висновок для верхнього світла (люстри, стельового світильника, підвісу, крапок тощо) з незалежними вимикачами для кожного.
Чому варто спочатку визначитися з плануванням кухні-вітальні і зробити висновки під світло у відповідності з нею? Тому що інакше (коли висновки під світло робляться "від балди" або за принципом симетрії) може вийти ось така дивна штука:
Тут ми бачимо два зайвих світильника – один світильник-куля по центру приміщення і один біля правої стіни. Навіщо вони потрібні? Немає відповіді. Гроші витрачені, толку від цих світильників немає, з точки зору дизайну – одна шкода.
У цій кухні-вітальні стельові світильники теж розподілялися за принципом симетрії. В результаті, як бачите, вони ділять приміщення на функціональні зони, а на дивні квадрати, причому частина світильників висвітлює дальню стіну кухні-вітальні, де виходи в коридор і в суміжну кімнату. Навіщо вони там? При цьому над гарнітуром у зоні готування повноцінного верхнього світла немає. 
Дуже мила кухня-вітальня, чи не так? А тепер придивіться, як у ній розподілені функціональні зони: кухня і обідній стіл знаходяться у протилежних стін приміщення, а диванна зона посередині. Це означає, що зі всіма гарячими тарілками потрібно бігати від гарнітура до обіднього столу через всю кімнату. В результаті, коли господарям це набридне, обідній стіл переїде до барної стійки, а у противоложной стіни навіщо-то залишаться висіти два гарних, але абсолютно не потрібних світильника.
Це кухня-вітальня явно після перепланування, і тут ви бачите дуже вдалий підбір і грамотне розподіл стельових світильників – м'яке розсіяне світло в диванній зоні, веселі підвіси над барною стійкою, що служить одночасно обіднім столом, і світильник-куля в зоні кухні. Всі світильники різні, але поєднуються між собою (втім, про сполучуваність світильників буде далі).
Рубрики: