Маленька дитяча кімната

Маленька дитяча кімната

 
Маленька дитяча кімната – це завжди пошук нестандартного рішення, як вмістити все необхідне в кімнату 8-12 метрів так, щоб залишилось хоч якесь місце для ігор. Оскільки рішення потрібно саме нестандартне, остільки і пошук порад в інтернеті часто виявляється марним, так як кожна маленька кімната має свої особливості (розташування двері, вікна, кількість речей тощо). Крім того, з незрозумілих причин інтер'єрні журнали часто називають "маленькими" дитячі кімнати цілком пристойною площі. Нарешті, багато диктують і самі діти – є різниця в оформленні маленької дитячої кімнати для трирічного хлопчика і десятирічної дівчинки, я вже не кажу про те, коли дітей двоє або троє.
Тому домовимося, що в цій статті, по-перше, маленькою дитячою кімнатою називаємо кімнату 8-12 метрів (найчастіше саме така кімната відводиться під дитячий), по-друге, розглядаємо не готові рішення, а ідеї, які, можливо, вам знадобляться після деякого творчого переосмислення. Потрібно практично неминуче, і я вас закликаю від нього не ухилятися, тому що витративши час на обмірковування і планування, ви зможете заощадити і гроші, і зусилля згодом.
Крім того, повинна закликати вас критично ставитися до красивих фото інтер'єрів дитячих кімнат – вони можуть виглядати красиво, але поелементний аналіз може виявити досить несподівані речі. Як, наприклад, на фото нижче.
Подивіться на фото праворуч. Тут стелаж і ліжко є окремими предметами меблів, ліжко присунена впритул до стелажа, чому повністю пропало приблизно третина кубометра простору. А третина кубометра в маленькій дитячій кімнаті – це багато! Інтер'єр виглядає красиво, але він неэргономичен. Покупка такої меблів в маленьку дитячу кімнату – помилка.
На фото зліва – та ж історія. Причому, зауважте, цей інтер'єр позиціонується як інтер'єр саме маленької дитячої кімнати – і що ж ми бачимо? Що знову втрачається дорогоцінний місце там, де ліжко присунена до стелажа, а сам стелаж виконує лише декоративну роль, а зовсім не повноцінної системи зберігання.
Комод дитячий письмовий стіл теж стоять окремо, при цьому над столом немає поличок, які, поза всяким сумнівом, потрібні для зручної роботи. Ось це – недоліки такого підбору меблів в дитячу кімнату, коли кожен предмет меблів є окремим – кімната повністю заставлена, багато місця пропало даремно.
А ось фото не такий вже презентабельною, зате житловий дитячої кімнати. Це маленька вузька кімната, з великою кількістю речей для зберігання. Тут використано дуже ергономічне рішення – інтегровані шафа-ліжка-ящики-полки. Такої інтегрованої меблів для дитячих кімнат стає все більше, і вона дійсно добре підходить для маленьких дитячих кімнат.
Розглянемо докладніше – що значить інтегрована меблі. Це означає, що ліжко, шафа, робочий стіл або столик, ящики і полиці не є традиційними окремими предметами меблів, а зчеплені один з одним в єдину конструкцію. Це дозволяє економити місце на несучих елементах меблів. Ось приклад інтегрованої меблів:
десь шафа, робочий стіл і ліжко являють собою єдину конструкцію, виконану строго за розмірами кімнати (яка зовсім крихітна – не більше 8 метрів). Як бачите, простір використовується по максимуму за рахунок того, що а) шафа, ліжко і стіл інтегровані один з одним; б) вони вбудовані від стіни до стіни.
Рубрики: