оформлення вузького коридору

оформлення вузького коридору

Тут ми розглянемо, як оформляти будь вузький коридорслужбовець передпокої або з'єднує між собою частини будинку/квартири. Часто зустрічаються також передпокої у формі невеликого квадрата, від якого відходить один або два вузьких коридору (від 90 до 120 см), провідні в кухню з одного боку і житлову частину з іншого боку.
Таку передпокій і відходять від неї коридори потрібно оформляти однаково, причому відштовхуватися у виборі кольору й матеріалу треба саме від коридорів.
Питання планування вузьких і маленьких передпокоїв ми будемо розглядати в окремій статті, сьогодні займемося лише оформленням.
Перше і найголовніше, що потрібно знати про будь-яких вузьких приміщеннях, у них виникає так званий тунельний ефект, коли здається, що простір над головою більш вузьке, ніж у нижній половині приміщення. Цей ефект добре видно на фото праворуч.
Іноді це ще називають "здається, що стіни змикаються над головою". Правда, настільки яскраво виражений тунельний ефект виникає тільки в досить довгих і темних вузьких коридорах. Але навіть якщо ваш коридор короткий, дії, які ви зробите для запобігання тунельного ефекту, будуть корисні.
Якщо коридор вузький і довгий (більше 350 см), то потрібно два, а іноді і три світильника. Довжину стелі поділяють на три або чотири рівні частини, світильники кріплять на межі частин, як на малюнках нижче:
Не піддавайтеся спокусі розмістити світильники на стінах. Так, це виглядає красиво, коли на довгій стіні на рівній відстані розміщені світильники симпатичного дизайну. Але, по-перше, у вузькому коридорі вони будуть заважати, по-друге, привертаючи до себе увагу, вони будуть робити коридор візуально ще більш вузьким. Подумки приберіть ці світильники з фото праворучі ви зрозумієте, про що я кажу.
Те ж відноситься до картин та іншого настінного декору. Чим вужчий коридор, тим менше в такому декору глузду: по-перше, їх просто не розглянути у вузькому просторі, по-друге, вони можуть заважати. Проте якщо у вас багато гарних сімейних фото, де ви посміхаєтеся і де хороший позитивний фон (море, ліс, гарні міста і т. д.), то можна повісити їх на стіни коридоруне для того щоб їх розглядати, а для того, щоб вони створювали у вас позитивний настрій. Проходячи повз них багато разів кожен день, ви будете вловлювати позитивний меседж типу "ми класні, у нас все добре, а буде ще краще". Втім, якщо ви не потребуєте в такій підтримці, то краще всього залишити стіни вузького коридору порожніми.

Рубрики: