Оздоблення стін вагонкою, деревом, ламінатом

Оздоблення стін вагонкою, деревом, ламінатом

 
Оздоблення стін деревом, насамперед вагонкою, тривалий час сприймалася як ознака дачного будиночка і ніколи не розглядалася як спосіб оформлення міських квартир. Взагалі вагонка вважалася чимось таким дешевим, кондовым і не комільфо.
І це при тому, що дерево – це такий хороший, красивий натуральний матеріал. До дерева приємно торкатися, дерево дихає і навіть може служити додаткової тепло - і звукоізоляцією. Загалом, я вважаю, що в міській квартирі дерево на стінах дуже доречно, корисно і декоративно.
Вагонка, дошка, будь-яке дерево на стінах часто вважається ознакою кантрі-стилю або специфічного стилю, який називають "буде як в сауні". Іноді це відповідає дійсності, але частіше немає. На фото праворуч і фото нижн ви бачите приклади стін, оброблених деревом, і вони всі різні.
Як бачите, дошка, вагонка та інше дерево на стінах можуть з'являтися в інтер'єрах різних стилів і розмірів – тобто не тільки в заміських будинках або дачних будиночках, але і в міських квартирах – як великих, так і стандартні, з маленькими спальнями. При цьому саме спальням в панельних будинках, на мій погляд, оздоблення стін деревом особливо показана для додаткової тепло - і звукоізоляції.
Тут треба розуміти, що дерево (у тому числі вагонка, дошка і тим більше ламінат) – не найкращий звукоізоляційний матеріал. Щоб посилити звукоізоляцію, між деревом і стіною потрібно прокласти спеціальний шумопоглинаючий матеріал (він же зазвичай служить додатковою теплоізоляцією). Але і в цьому випадку вагонка на стіні буде зашишать вас тільки від звуків, що йдуть через стіну, а стеля залишиться провідником звуку. Тобто саме по собі дерево мало що вирішує – важлива "прокладка" і дуже важливий спосіб кріплення дерева до стіни.
Тому якщо ідея обробки стін вагонкою або іншою дошкою вам подобається, порадьтеся з фахівцем, який, побувавши у ваших конкретних умовах, підкаже вам, як отримати максимальну вигоду з цього декоративного прийому. Особливості конкретних умов важливі, так як має значення матеріал стіни, що знаходиться з іншого боку, що зверху, що знизу, навіть сторона світла має значення. При правильному підході ви зможете отримати не тільки цікаву обробку стін, але і суттєве покращення комфортності.
Рубрики: