Спальня і вітальня в одній кімнаті

Спальня і вітальня в одній кімнаті


Вітальня і спальня в одній кімнаті Поскольку планування (тобто розстановка меблів) спальні-вітальні – справа суто індивідуальна, у цій статті зосередимося на питаннях її оформлення. Почнемо з самого животрепетного.
Дуже багатьох хвилює, як замаскувати ліжко, щоб вона не кидалася в очі. Але, по-перше, в кімнаті 18 метрів (а саме в таких кімнатах найчастіше поєднують спальні і вітальні) "замаскувати" предмет розміром мінімум півтора на два метри в принципі неможливо; по-друге, ліжко сама по собі нічим страшним не є і маскувати, на відміну від дірки на шпалерах, її не потрібно. Вона повинна бути гарно оформлена і акуратно заправлена, цього достатньо, щоб спальня-вітальня виглядала пристойно.
Для відносно просторих кімнат з непрямою плануванням підходять легкі фіранки чи японські штори.
вітальня і спальня в одній кімнаті Для цього способу важливо, щоб ліжко перебувала як би в ніші по відношенню до решти кімнаті, як на фото вище і праворуч. Особисто я не рекомендую цей спосіб для кімнат з прямою плануванням, тобто найбільш типовою: кімната витягнутий прямокутник, одне вікно по центру короткої стіни, двері в кімнату не поруч з вікном. Якщо таку прямокутну кімнату розділити навпіл фіранками або японськими шторами, вийдуть два маленьких закуточка і кидаються в очі штори.
вітальня і спальня в одній кімнаті Иногда, втім, це буває виправдано або безальтернативно. Яку вибрати тканину для штор? Якщо кімната невелика, то краще легку білу – зі зрозумілих причин. Якщо кімната щодо простора, то тканина може бути такий же, як для штор на основному вікні, і в цьому випадку краще зробити її однотонною. Чи можна зробити її неоднотонной (але малюнок у будь-якому разі не повинен бути кричущо-яскравим) і з неї ж зшити подушки на диван у вітальні зоні або ріфмувати її іншим способом – це краще впише її в інтер'єр.
вітальня і спальня в одній кімнаті 06Иногда планування кімнати дозволяє відокремити ліжко стеллажиком – вбудованим, як на фото праворуч, або звичайним. Особисто мені цей спосіб імпонує більше – якщо ліжко і диван стоять біля однієї стіни, то навіть невисокий стеллажик чудово відгороджує ліжко візуально і при цьому дуже функціональний. Якщо він наскрізний, то книжки/телефони і інше можна зберігати і з боку дивана, і з боку ліжка.
На фото праворуч стелаж якийсь дивний, більше нагадує комод, і це не дуже хороший вибір для стандартних квартир, краще наскрізний і обов'язково невисокий стелаж.
Рубрики: