Стик плитки і ламінату

Стик плитки і ламінату

 
Існує кілька способів зістикувати плитку та ламінат. Я не буду детально описувати технології (це ви повинні обговорювати з ремонтною бригадою – який спосіб підійде вам технічно), а просто перерахую ці способи, показавши їх переваги і недоліки з точки зору дизайну і зручності.
Найвідоміший, простий і найменш красивий і зручний спосіб – закрити стик ламінату та плитки алюмінієвим поріжком. Такі поріжки називаються декоративними, але приписувати їм декоративну роль – це помилка.
Поріжок – це службовий елемент, його роль – щільно закрити стик і не кидатися в очі. Золотий поріжок, як на фото праворуч, ніяк не прикрашає підлогу – він не поєднується ні з ламінатом, ні з візерунчастою плиткою, тільки незрозуміло навіщо привертає до себе увагу.
Виробники фарбують поріжки в найпоширеніші, що продаються кольору дерева, як на фото вище, а якщо ви вибрали білений дуб дуб зістарений, або макоре, або кокуа, знайти поріжок точно в цьому кольорі практично нереально. В таких випадках в дизайні часто застосовується правило контрасту – не можеш підібрати точно в тон, бери контрастний колір. Але саме у випадку з поріжком його краще не застосовувати:
На фото вище ви бачите цікавий інтер'єр, в якому поєднується дуже стара автентична плитка і новий ламінат з фаскою. Підібрати поріжок в тон цього беленому сорту не вдалося, і його зробили просто чорним. В результаті поріжок дуже сильно виділяється на підлозі і конфліктує і з плиткою, і з ламінатом.
Іноді поріжок підбирають під колір ламінату, а під колір плитки – це виглядає добре, але це можливо тільки якщо плитка чорна, біла, беж або сіра.
Якщо підлога з натурального дерева (чиста дошка), то поріжок можна зробити дерев'яним, заколеровав в потрібний колір. Так роблять скандинави в будинках старого фонду.
Але зрозуміло, що натуральний паркет – це нечастий випадок. Що ж вам робити, якщо ви не можете підібрати поріжок ні під колір плитки, ні під колір ламінату? Якщо ви не перфекціоніст, беріть поріжок максимально схожий на колір ламінату або бежевий або сірий – але не темніше ламінату. Він не буде виглядати ідеально, але принаймні не буде сильно виділятися на підлозі. Але краще розглянути другий спосіб: стик плитки і ламінату закривається алюмінієвим, силіконовим або ПВХ профілем
Рубрики: