Як поєднати плитку та ламінат

Як поєднати плитку та ламінат

 
Збираючись комбінувати плитку та ламінат (паркет, паркетну дошку), люди зазвичай задається двома питаннями – естетичним (як підібрати колір плитки або керамограніта до кольору ламінату) і технологічних (як оформляти стик).
Сьогодні розглянемо естетичний – які кольори ламінату та плитки будуть поєднуватися між собою. Я дам вам кілька стовідсотково працюючих правил, орієнтуючись на які, ви зможете підібрати підходяще вам поєднання.
Перше, що потрібно знати: підібрати колір ламінату один-в-один з кольором плитки практично неможливо.
Майже завжди колір плитки відрізняється від кольору ламінату на два та більше тонів, має інший відтінок і фактуру, навіть якщо плитка "під дерево", як на фото нижче.
Цей спосіб – два нейтральних кольору, не контрастують один з одним (тобто однаково світлих або однаково темних, або однаково "середніх"), – підходить вам, якщо вам потрібний максимально непомітний підлогу, як на фото нижче.
Цей спосіб тільки здається простим. Тут головне – вибирати плитку та ламінат одночасно, прикладаючи один до одного, переконуючись, що їх відтінки не конфліктують.
золотисто-медові сорти + беж, крем, пісочний, хакі, теплий сірий (внизу зліва); коричневі і шоколадні сорти + темний беж, сірий, сіро-коричневий (внизу праворуч):
Якщо ви ще не обрали ламінат, а плитку класти вже потрібно, і ви хочете нейтральний підлогу, то ідеальний варіант – колір кава з молоком, однотонний або під камінь (але не занадто контрастний). До цієї плитці підійде все.
Переважна більшість дизайнерів воліють другий спосіб: плитка та ламінат нейтральних кольорів і контрастні по відношенню один до одного, тобто одне набагато світліше іншого (як на фото зліва).
Контрастні кольори набагато легше підібрати один до одного, а за рахунок того, що обидва нейтральні кольори, підлога буде добре поєднуватися згодом з будь-яким оформленням кімнати. Не треба боятися слова "контраст" – якщо не вибирати чорне і біле, а зупинитися на більш спокійних варіантах, то нічого важкого в такому полі не буде.
Рубрики: